Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM

Our Story

Unparalleled Precision in Custom Polymer Solutions

Welcome to DM Rubber and Metal, your trusted partner for superior quality custom polymer and rubber components, expertly engineered for electronics to industrial machinery—where every piece is a masterpiece of precision, durability, and functionality.

Unparalleled Precision in Custom Polymer Solutions


Welcome to DM Kauçuk ve Metal—where innovation meets craftsmanship. Dive into a world of advanced polymer engineering, tailored exclusively for your needs. Whether you’re after intricate design, durability, or groundbreaking applications, we translate your vision into high-quality custom polymer parts. With cutting-edge technology, a dedicated team, and a passion for excellence, your project transforms from idea to reality. Discover the future of custom polymers with us.

DM Kauçuk ve Metal

1985 yılında Karlas A.Ş. olarak faaliyetine başlayan 1995 yılından itibaren isim değişikliğiyle DM Kauçuk ve Metal  Sanayii olarak çeşitli sektörlere kauçuk ve metal ürün yelpazesiyle  ISO 9001 sertifikasıyla hizmet vermektedir.

DM Kauçuk ve Metal Sanayii faaliyet alanı kauçuk ve metal yan sanayi ekipmanları üretimi olarak özetlenebilir.

Kauçuk alanında kalıplı ve enjeksiyon standart ürünlerin yanı sıra farklı endüstrilere özel yapım imalatlarda uzmanlaşmıştır.

Değişen piyasa şartları doğrultusunda firmamıza gelen talepler üzerine Farklı alanlarda bir çok   sektöre hitap etmekteyiz.Bumpon üretimimiz (yapışkan destekli ayak)ile müşteri ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.Yurtdışından istenen tüm spectlere ve özelliklere dayanıklı olan malzememiz cam,plastik,metal ve ahşap üzerine yapışarak müşteri ihtiyacına göre kullanım kolaylığı sağlamaktadır .(rohs uygunluk belgemiz mevcuttur)

Konuyla ilgili numune talep ederseniz lutfen bizi arayın.

Let’s Build Something Together